За осум грама дрога 33 годишен велешанец заработи кривична

Триесет и три годишен велешанец заработи кривична за поседување дрога. На крајот на минатата година полицијата извршила претсрес во домот на Д.Д. и во помошните простории од неговата куќа и во неа пронашла осум грама марихуана. Не е познато дали тој ја користел за себе или ја продавал на други.

Против триесет и тригодишникот СВР Велес поднесе кривична пријава за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, присхотропни супстанци и прекурсори.

Поседување дрога не е реткост во градов. Велешката полиција само за неколку месеци при претрес на станови кај граѓани пронајде разни видови на дрога, во мали количини но сепак доволни за тие да заработат кривични пријави.

21/01/2013 14:24
Македонија
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mkLisica.mk
Свет
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mkLisica.mk
ФОТО ВЕСТ
Забава
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk Интервју Билјана за Лисица: Горда сум што го развиорив македонското и велешкото знаме во Кина
Шкортова: Наскоро патувам за Турција, како член на жири комисијата на изборот за Мис модел на Турција за Мис модел на светот.
Lisica.mk Од наш агол Македонско лице на хрватските модни писти
Јашар Јашари, познат како Јаши, е баран модел на хрватските модни писти.
Колумна Колумна
Лавиринт на ТРАНЗИЦИЈАТА Први, втори, трети сите итаат некаде... Кој по погрешниот кој по вистинскиот пат.
Новата 2013 година ќе биде?

подобра од 2012

полоша од 2012

незнам

иста како и 2012

slika
Lisica.mk
Контакт | Импресум | Маркетинг
Copyright © 2008 Lisica.mk [0.01][46]