Хилари Свонк ограбена во Париз

Таксито со кое ве превезувала познатата актерка заглавил во парискиот метеж во предградието Сен-Дени во петокот наутро, соопштил полициски извор.

Тројцата крадци го скршиле прозорецот од возилото на задната врата и од рацете на Хилари Свонк ја грабнале чантата.

Ваквите грабежи во париските предградија но и во другите француски метрополи каде што редовно доаѓа до застој во сообраќајот, инаку, се многу чести, па локалните власти постојано ги предупредуваат туристите.

Триесет иосумгодишната Свонк инаку е добитничка на ОСкар за улогата во филмовите „Момчињата не плачат" и „Девојка од милион долари".

 

19/01/2013 15:49
Македонија
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mkLisica.mk
Свет
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mkLisica.mk
ФОТО ВЕСТ
Забава
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk Интервју Билјана за Лисица: Горда сум што го развиорив македонското и велешкото знаме во Кина
Шкортова: Наскоро патувам за Турција, како член на жири комисијата на изборот за Мис модел на Турција за Мис модел на светот.
Lisica.mk Од наш агол Македонско лице на хрватските модни писти
Јашар Јашари, познат како Јаши, е баран модел на хрватските модни писти.
Колумна Колумна
Лавиринт на ТРАНЗИЦИЈАТА Први, втори, трети сите итаат некаде... Кој по погрешниот кој по вистинскиот пат.
Новата 2013 година ќе биде?

подобра од 2012

полоша од 2012

незнам

иста како и 2012

slika
Lisica.mk
Контакт | Импресум | Маркетинг
Copyright © 2008 Lisica.mk [0.01][79]