Поскапува бензинот и дизелот

Малопродажната цена на Еуросупер БС-95 и на Еуросупер БС-98 се зголемуваат за два, односно за 1,50 дени/лит, во однос на цените утврдени пред две недели, одлучи денеска Регулаторната Комисија за енергртика.

Така, цената на Еуросупер БС-95 ќе изнесува 82,00 ден/лит, а на Еуросупер БС-98 83,50 ден/лит.

Малопродажната цена на Еуродизел (Д-Е V) се зголемува за 1,00 ден/лит и ќе изнесува 72,00 ден/лит.

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемува за 0,50 ден/лит и ќе изнесува 60,50 ден/лит.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се зголемува за 2,172 ден/кг и ќе изнесува 43,039 ден/кг.

Copyright 2012 makfax Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Мakfax.

14/01/2013 13:50
Македонија
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mkLisica.mk
Свет
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mkLisica.mk
ФОТО ВЕСТ
Забава
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk Интервју Билјана за Лисица: Горда сум што го развиорив македонското и велешкото знаме во Кина
Шкортова: Наскоро патувам за Турција, како член на жири комисијата на изборот за Мис модел на Турција за Мис модел на светот.
Lisica.mk Од наш агол Македонско лице на хрватските модни писти
Јашар Јашари, познат како Јаши, е баран модел на хрватските модни писти.
Колумна Колумна
Лавиринт на ТРАНЗИЦИЈАТА Први, втори, трети сите итаат некаде... Кој по погрешниот кој по вистинскиот пат.
Новата 2013 година ќе биде?

подобра од 2012

полоша од 2012

незнам

иста како и 2012

slika
Lisica.mk
Контакт | Импресум | Маркетинг
Copyright © 2008 Lisica.mk [0.02][48]