Ден без панталони на работа

Иако температурите во многу градови на светот се под нулата, тоа не спречи многумина да го одбележат 13-от по ред Ден без пантолони и на своите работни активности да заминат „опуштено".

Патниците на подземната железница во Лондон, Стокхолм, Сиднеј, Берлин, Шангај, Софија, Пекинг и во многу други светски метрополи ги соблекоа пантолоните и на работа заминаа по долна облека.

Целта е да се влезе во воз на подземната железница и да се однесуваат што е можно понормално.

Сите учесници се однесуваат како да не се познаваат и како, освен тоа што немаат пантолони на себе, да немаат повеќе ништо заедничко.

Оваа традиција почна во 2002 година во Њујорк, кога неколкумина решија да внесат малку немир во подземната железница.

Влегуваа во возови без пантолони, а кога некој ќе ги прашаше зошто, велеа дека заборавиле да ги облечат.

Традицијата секоја година има сé повеќе приврзаници.

Copyright 2012 makfax Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Мakfax.

14/01/2013 13:35
Македонија
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mkLisica.mk
Свет
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mkLisica.mk
ФОТО ВЕСТ
Забава
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk Интервју Билјана за Лисица: Горда сум што го развиорив македонското и велешкото знаме во Кина
Шкортова: Наскоро патувам за Турција, како член на жири комисијата на изборот за Мис модел на Турција за Мис модел на светот.
Lisica.mk Од наш агол Македонско лице на хрватските модни писти
Јашар Јашари, познат како Јаши, е баран модел на хрватските модни писти.
Колумна Колумна
Лавиринт на ТРАНЗИЦИЈАТА Први, втори, трети сите итаат некаде... Кој по погрешниот кој по вистинскиот пат.
Новата 2013 година ќе биде?

подобра од 2012

полоша од 2012

незнам

иста како и 2012

slika
Lisica.mk
Контакт | Импресум | Маркетинг
Copyright © 2008 Lisica.mk [0.02][61]