Виндоус лајв месинџер- наскоро заминува во историјата

„Виндоус лајв месинџер" официјално заминува во пензија на 15 март годинава, кога сите корисници ќе бидат префрлени на „Скајп", објави „Мајкрософт".  

Пред две години за сума од 8.5 милијарди долари „Мајкрософт" го купи „Скајп".

Одлуката на менаџментот дека „месинџер" во првиот квартал од оваа година ќе замине  во историјата, минатиот ноември на својот блог прв ја соопшти Тони Бејст, претседател на „Скајп".

„Месинџер" во иднина ќе биде достапен само во Кина.

09/01/2013 18:28
Македонија
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mkLisica.mk
Свет
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mkLisica.mk
ФОТО ВЕСТ
Забава
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk Интервју Билјана за Лисица: Горда сум што го развиорив македонското и велешкото знаме во Кина
Шкортова: Наскоро патувам за Турција, како член на жири комисијата на изборот за Мис модел на Турција за Мис модел на светот.
Lisica.mk Од наш агол Македонско лице на хрватските модни писти
Јашар Јашари, познат како Јаши, е баран модел на хрватските модни писти.
Колумна Колумна
Лавиринт на ТРАНЗИЦИЈАТА Први, втори, трети сите итаат некаде... Кој по погрешниот кој по вистинскиот пат.
Новата 2013 година ќе биде?

подобра од 2012

полоша од 2012

незнам

иста како и 2012

slika
Lisica.mk
Контакт | Импресум | Маркетинг
Copyright © 2008 Lisica.mk [0.01][33]