Почнаа венчавките на истополови двојки во Вашингтон

Двојката Сара и Емили Кофер го кажаа „судбоносното да", на првиот ден од легалното склучување истополови бракови во американската сојузна држава Вашингтон.

Држави Вашингтон, Мејн и Мериленд, станаа првите од САД кои ги легализираат браковите на лица од ист пол. Овој закон во Вашингтон стапи на сила во четвртокот, кога стотици двојки стоеја во редица за да побараат дозвола за венчавка., а првите легални венчавки на хомосексуалните двојки започнаа во неделата.

Судијката Мери Ји во неделата во Сиетл ќе венча десетици двојки, а првата двојка и' беа 31-годишната Сара и 32-годишната Мери Кофер, коишто велат дека живеат заедно веќе десетина година.

Copyright 2012 makfax Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Мakfax.

10/12/2012 08:59
Македонија
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mkLisica.mk
Свет
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mkLisica.mk
ФОТО ВЕСТ
Забава
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk Интервју Билјана за Лисица: Горда сум што го развиорив македонското и велешкото знаме во Кина
Шкортова: Наскоро патувам за Турција, како член на жири комисијата на изборот за Мис модел на Турција за Мис модел на светот.
Lisica.mk Од наш агол Македонско лице на хрватските модни писти
Јашар Јашари, познат како Јаши, е баран модел на хрватските модни писти.
Колумна Колумна
Лавиринт на ТРАНЗИЦИЈАТА Први, втори, трети сите итаат некаде... Кој по погрешниот кој по вистинскиот пат.
Новата 2013 година ќе биде?

подобра од 2012

полоша од 2012

незнам

иста како и 2012

slika
Lisica.mk
Контакт | Импресум | Маркетинг
Copyright © 2008 Lisica.mk [0.02][71]