Lisica.mk

Први, втори, трети сите итаат некаде... Кој по погрешниот кој по вистинскиот пат.

2013-01-18 22:34:13
Lisica.mk

Вие имате легитимно право да ја барате власта и да управувате со буџетот меѓутоа може да управувате со него само ако народот ве изгласа никако поинаку.

2012-12-23 21:21:16
Lisica.mk

И парламентот „се претера“.

2012-12-18 10:12:45
Lisica.mk

Илјадници и илјадници луѓе ги положиле своите животи во борбата за слобода, а уште многу повеќе го посветиле целиот свој живот на идејата за ослободување.

2012-10-23 18:53:29
Lisica.mk

Меѓу нас постои консензус дека Европската унија би била нецелосна без членството на земјите од Западен Балкан, порачуваат преку заедничка колумна еврокомесарот за проширување Штефан Фуле и премиерот Никола Груевски, објавена во дневниот весник „Дневник".

2012-09-18 10:59:53
Lisica.mk

Да се сака Македонија значи да се живее љуби создава и почитува...

2012-09-07 16:28:18
Lisica.mk

Дегутантно е да се гледаат сите обиди за оспорување на лустрацијата, посебно од моментот кога таа доби јавен карактер.

2012-08-07 08:04:41
Lisica.mk

Одбележувањето на имињата на улиците, именувањето на важните инфраструктурни објекти, празниците, изградбата на споменици и на спомен-обележја не е само прост политички процес кој има дневно политички цели.

2012-06-12 10:43:58
Lisica.mk

За жал, последните десетина дена Македонија, бар онаа онлајн, беше сведок на еден тон оркестрирани, подбуцнати, испровоцирани и наменски провокации, навреди и омаловажувања кон сите припадници на православната вера и МПЦ-ОА.

2012-04-17 18:12:43
Lisica.mk

Секое неаргументирано посочување со прст, изјава со која се бараат измислени виновници е неодговорно и несериозно.

2012-03-13 12:14:38
1 2 3 4 5 6
Македонија
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mkLisica.mk
Свет
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mkLisica.mk
ФОТО ВЕСТ
Забава
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk Интервју Билјана за Лисица: Горда сум што го развиорив македонското и велешкото знаме во Кина
Шкортова: Наскоро патувам за Турција, како член на жири комисијата на изборот за Мис модел на Турција за Мис модел на светот.
Lisica.mk Од наш агол Македонско лице на хрватските модни писти
Јашар Јашари, познат како Јаши, е баран модел на хрватските модни писти.
Колумна Колумна
Лавиринт на ТРАНЗИЦИЈАТА Први, втори, трети сите итаат некаде... Кој по погрешниот кој по вистинскиот пат.
Новата 2013 година ќе биде?

подобра од 2012

полоша од 2012

незнам

иста како и 2012

slika
Lisica.mk
Контакт | Импресум | Маркетинг
Copyright © 2008 Lisica.mk [0.03][29]