Lisica.mk

Националните ТВ станици „Канал 5“, „Сител“ и „Алсат - М“, на денешната средба договориле да прогласат мораториум на емитување каков и да е вид домашна музика.

2013-01-09 15:27:45
Lisica.mk

Оваа година Македонија на Евровизија ќе ја претставуваат Есма Реџепова Теодосиевска и Влатко Лозановски-Лозано, одлучи македонската радиотелевизија.

2012-12-29 14:33:29
Lisica.mk

Спасувачките екипи успеале да го пронајдат претходно исчезнатиот од радарите авион со кој летала познатата мексиканска пејачка Џени Ривера, а во остатоците нема преживеани, изјави за мексиканската телевизија, министерот за транспорт на Мексико, Херардо-Руиз Еспарса.

2012-12-10 10:08:45
Lisica.mk

Џо Џексон, таткото на Мајкл Џексон, доживеал мозочен удар и се наоѓа во болница во Лас Вегас.

2012-11-30 10:08:09
Lisica.mk

Американската поп пејачка Бритни Спирс е во преговори со издавачка куќа и наскоро би можела да почне да пишува роман за својот живот, пишува Hollywood Reporter.

2012-11-06 10:32:43
Lisica.mk

Видео спотот за најновата песна на поп пеjачката Елена Ристеска - „Опасно време", во понеделник ќе биде промовиран во кафетеријата „Драма" на улица `Македонија` (спроти ресторанот `Пелистер`).

2012-11-05 10:10:24
Lisica.mk

Јоко Оно не е виновна за распадот на славната лондонска четворка Битлси (Beatles), изјави поранешниот член на бендот сер Пол Маккартни во интервјуто за панарапската сателитска телевизија Al Jazeera на англиски јазик.

2012-10-29 10:01:09
Lisica.mk

Големиот македонски пејач Тоше Проески, пред пет години токму на 16 октомври загина во сообраќајна несреќа на автопатот Загреб - Липовац, кај местото Нова Градишка во Република Хрватска, на возраст од 26 години.

2012-10-16 08:05:18
Lisica.mk

Познати автори од калиброт на Калиопи, Игор Џамбазов, Сергеј Четковиќ, Кики Лесендриќ од Пилоти, Ивица Брчиоски од Ареа итн. кои одамна немаат направено песна за фестивал, годинава се потпишуват зад музиката и текстот на неколку макфестовски нумери

2012-10-02 08:16:27
Lisica.mk

Не се работи за промени на концептот на Макфест кој е одличен, туку за извесни мали нaдоградувања, компјутерски да се изразам: апдејт на програмот, вели уметничкиот директор Роберт Саздов, појаснувајќи по одредените реакции и загриженост околу македонскиот идентитет на Макфест.

2012-09-18 13:01:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>
Македонија
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mkLisica.mk
Свет
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mkLisica.mk
ФОТО ВЕСТ
Забава
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk Интервју Билјана за Лисица: Горда сум што го развиорив македонското и велешкото знаме во Кина
Шкортова: Наскоро патувам за Турција, како член на жири комисијата на изборот за Мис модел на Турција за Мис модел на светот.
Lisica.mk Од наш агол Македонско лице на хрватските модни писти
Јашар Јашари, познат како Јаши, е баран модел на хрватските модни писти.
Колумна Колумна
Лавиринт на ТРАНЗИЦИЈАТА Први, втори, трети сите итаат некаде... Кој по погрешниот кој по вистинскиот пат.
Новата 2013 година ќе биде?

подобра од 2012

полоша од 2012

незнам

иста како и 2012

slika
Lisica.mk
Контакт | Импресум | Маркетинг
Copyright © 2008 Lisica.mk [0.02][38]