Lisica.mk

Јашар Јашари, познат како Јаши, е баран модел на хрватските модни писти.

2013-01-14 16:50:11
Lisica.mk

Марија Радњански е првата македонска невеста на официјалната страна на светски познатиот моден дизајнер Меги Сотеро.

2012-10-15 11:22:57
Lisica.mk

Во четврток, со почеток од 13 часот охридскиот Лапидариум ќе биде место трансформирано во дизајнерска продавница што ќе им понуди на присутните над 120 модни парчиња по достапни цени до 3.000 денари.

2012-08-16 08:36:36
Lisica.mk

Повеќе 120 модни парчиња по достапни цени (до 3000 ден.) ќе бидат понудени на продажба по примерот на веќе успешно завршените настани во Скопската Стара Чаршија.

2012-08-09 08:56:33
Lisica.mk

Создавање парфеми, започнала во стара Месопотамија и Египет и била подоцна усовршена од Римјаните и Персијците. Зборот парфем потекнува од латинскиот збор per fumus, што значи “низ чад”.

2011-09-13 11:46:38
Lisica.mk

Секоја сезона носи нови предизвици, новитети во модната индустрија.

2011-09-12 14:58:27
Lisica.mk

Кејт пристигна во Вестминстерската опатија носејќи раскошна венчаница со вел преку лицето и бели чипкани цветови на рацете.

2011-04-29 17:04:58
Lisica.mk

Планираната за в недела модна ревија во Париз на модели облека (прет-а-порте), чиј автор британскиот дизајнер Џон Галијано е обвинет за анти-семитски напади е дефинитивно откажана во Париз, пренесува во четвртокот Agence France-Presse

2011-03-04 11:25:43
Lisica.mk

Темно-синиот фустан со бели точки е дел од нова колекција на „H&M“ за пролет/лето 2011 и може да се најде во сите нивни продавници и чини околу 28 евра.

2011-02-12 17:54:01
Lisica.mk

Жените секогаш се заинтересирани да откријат нов начин за да ја истакнат својата убавина, меѓу нив е и добриот лак за нокти, кои ќе направат ноктите изгледаат убаво и модерно.

2010-12-14 11:14:24
1 2 3 4 5
Македонија
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mkLisica.mk
Свет
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mkLisica.mk
ФОТО ВЕСТ
Забава
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk Интервју Билјана за Лисица: Горда сум што го развиорив македонското и велешкото знаме во Кина
Шкортова: Наскоро патувам за Турција, како член на жири комисијата на изборот за Мис модел на Турција за Мис модел на светот.
Lisica.mk Од наш агол Македонско лице на хрватските модни писти
Јашар Јашари, познат како Јаши, е баран модел на хрватските модни писти.
Колумна Колумна
Лавиринт на ТРАНЗИЦИЈАТА Први, втори, трети сите итаат некаде... Кој по погрешниот кој по вистинскиот пат.
Новата 2013 година ќе биде?

подобра од 2012

полоша од 2012

незнам

иста како и 2012

slika
Lisica.mk
Контакт | Импресум | Маркетинг
Copyright © 2008 Lisica.mk [0.01][7]