Lisica.mk

Facebook го претстави своето ново дополнување на својата социјална мрежа, паметниот пребарувач наречен Graph Search, пренесе во средата BBC.

2013-01-17 10:20:27
Lisica.mk

Американскиот технолошки гигант Apple тестира два нови прототипа на iPhone, производството на првиот контингент на барем едниот од нив ќе започне пролетва а продажбата ова лето, пишува интернет страницата Apple Insider, повикувајќи се на извршниот директор на аналитичката компанија „Jefferies & Comp

2013-01-17 08:29:59
Lisica.mk

Сите кумуникации преку месинџер завршуваат на 15 март, годинава.

2013-01-09 19:28:35
Lisica.mk

Астероидот Апофис, кој во 2029 и 2036 година би требало прилично да и се приближи на Земјата, оваа ноќ околу два часот по македонско време би требало да прелета најблиску до нашата планета оваа година.

2013-01-09 12:58:21
Lisica.mk

Новиот 15-инчен Inspiron laptop 3521 им овозможува на корисниците решавање на разновидни задачи. Новиот модел е лансиран како дел од традиционалната линија на Inspiron со минималистички и модерен ергономски дизајн кој е изработен од hi-tech материјали.

2013-01-09 09:39:58
Lisica.mk

Гватемала во средата по локално вееме објави дека во САД ќе го депортира Џон Мекафи, пионерот во софтверот креатор на антивирусната програма McAfee и поранешен милионер од Силиконската долина кој е баран поради истрага во Белизе за убиството на американски државјанин.

2012-12-13 09:13:43
Lisica.mk

Независната новинска агенција Макфакс ја претстави својата прва мобилна апликација за iPhone и iPad. Новата апликација е целосно оптимизирана за последните модели на iPhone и iPad уредите.

2012-12-12 11:33:09
Lisica.mk

Компанијата Хјулит-Пакард го зајакна своето портфолио со иновативни и понапредни ХП Интегрити системи - HP-UX софтвер и услуги. Со ова, тројно се зголемија перформансите и заштитата на инвестицијата.

2012-11-30 10:32:41
Lisica.mk

Директорката за приватност на оваа социјална мрежа, Ерин, Еган, ќе добие „јавна улога“.

2012-11-23 08:26:26
Lisica.mk

Меѓународната организација „Репортери без граници“ на 27 ноември ќе пушти во работа интернет страница на која ќе бидат објавувани материјали, подложни на цензура, јави радио „Дојче веле“.

2012-11-23 08:16:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>
Македонија
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mkLisica.mk
Свет
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mkLisica.mk
ФОТО ВЕСТ
Забава
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk Интервју Билјана за Лисица: Горда сум што го развиорив македонското и велешкото знаме во Кина
Шкортова: Наскоро патувам за Турција, како член на жири комисијата на изборот за Мис модел на Турција за Мис модел на светот.
Lisica.mk Од наш агол Македонско лице на хрватските модни писти
Јашар Јашари, познат како Јаши, е баран модел на хрватските модни писти.
Колумна Колумна
Лавиринт на ТРАНЗИЦИЈАТА Први, втори, трети сите итаат некаде... Кој по погрешниот кој по вистинскиот пат.
Новата 2013 година ќе биде?

подобра од 2012

полоша од 2012

незнам

иста како и 2012

slika
Lisica.mk
Контакт | Импресум | Маркетинг
Copyright © 2008 Lisica.mk [0.04][8]