Lisica.mk

Македонската репрезентација, го забележа првиот пораз на ракометниот Мундијал во Шпанија, откако во третото коло загуби од Исланд со 19:23 (10:10).

2013-01-16 09:09:52
Lisica.mk

На Светското првенство во ракомет комплетирано е второто коло во групите А и Б. Покрај Македонија, во Б групата, уште фаворитот Данска забележа две победи на стартот.

2013-01-14 09:13:54
Lisica.mk

Членот на МК Александар од Скопје, Тодор Христов, кој во историјата влезе како прв натпреварувач кој го истакнал македонското знаме на Дакар релито, по петата етапа се откажал од учеството на најпрестижното светско рели.

2013-01-11 15:21:35
Lisica.mk

Играчите на одмор раководството работно.

2013-01-11 12:27:38
Lisica.mk

Ракометната репрезентација на Македонија, во четвртокот, од Софија, преку Рим и Мадрид, замина за Севиља, каде ќе учествува на 23-то Светско првенство.

2013-01-10 13:01:53
Lisica.mk

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, свесен за можностите на соиграчите и со оптимизам го очекува почетокот на Светското првенство во Шпанија.

2013-01-09 18:34:34
Lisica.mk

Македонската ракометна репрезентација, во петок и сабота, во Ниш, ќе ги одигра последните контролни средби, пред заминувањето за Шпанија, каде ќе биде учесник на Светското првенство.

2013-01-04 11:39:15
Lisica.mk

Благодарница за навремено информирање за веб поралот Lisica.mk

2012-12-28 08:54:11
Lisica.mk

ЈП „Парк Спорт“ набави уште четири нови маси и опрема.

2012-12-27 14:31:41
Lisica.mk

Тодор Христов ќе биде првиот учесник со македонска лиценца кој ќе настапува на најпрестижното светско рели – Дакар 2013.

2012-12-23 19:05:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>
Македонија
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mkLisica.mk
Свет
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mkLisica.mk
ФОТО ВЕСТ
Забава
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk Интервју Билјана за Лисица: Горда сум што го развиорив македонското и велешкото знаме во Кина
Шкортова: Наскоро патувам за Турција, како член на жири комисијата на изборот за Мис модел на Турција за Мис модел на светот.
Lisica.mk Од наш агол Македонско лице на хрватските модни писти
Јашар Јашари, познат како Јаши, е баран модел на хрватските модни писти.
Колумна Колумна
Лавиринт на ТРАНЗИЦИЈАТА Први, втори, трети сите итаат некаде... Кој по погрешниот кој по вистинскиот пат.
Новата 2013 година ќе биде?

подобра од 2012

полоша од 2012

незнам

иста како и 2012

slika
Lisica.mk
Контакт | Импресум | Маркетинг
Copyright © 2008 Lisica.mk [0.01][20]