Lisica.mk

Најмалку едно лице загина а 24 се повредени во големата сообраќајна несреќа што утринава се случи на автопатот Солун - Бер (Верија) во северна Грција кога во маглата верижно се судрија меѓу 20 и 25 возила, јави телевизијата Skai.

2013-01-22 15:17:04
Lisica.mk

Центарот за одбрана од поплава на Хрватска во вторник во 6 часот во Карловац прогласи вонредни мерки за заштита од поплави.

2013-01-22 11:04:58
Lisica.mk

Ниту една земја нема да биде примена во ЕУ, ако не е целосно подготвена за членство, изјави еврокомесарот за проширување Штефан Фуле.

2013-01-22 10:53:19
Lisica.mk

Непознати лица фрлиле молотови коктели врз зградата на општината во Косовска Митровица, при што е направена мала материјална штета на зградата на општината.

2013-01-21 10:27:15
Lisica.mk

Поради интензивни врнежи од снег и леден дожд во делови од Европа предизвикани се бројни проблеми како за воздушниот така и за автомобилскиот и железничкиот сообраќај во Франција, Велика Британија и Германија.

2013-01-21 10:03:20
Lisica.mk

Германската опозиција на левиот центар минимално ја победи владеачката коалиција на канцеларката Ангела Меркел на изборите во покраината Долна Саксонија, до што и нанесе удар пред парламентарните избори кои ќе се одржат годинава.

2013-01-21 09:58:50
Lisica.mk

Ботаничарите ја предупредија Канадската централна банка дека направила срамна грешка , бидејќи на своите банкноти го втиснала листот на норвешкиот, а не на канадскиот јавор, јави канадската телевизиска мрежа CBC.

2013-01-19 16:41:49
Lisica.mk

Италијанската централна банка објави во петокот дека очекува уште поголем пад на економските активности годинава, отколку што беше претходно прогнозирано, во контекст на построги услови на кредитирање и тмурно надворешно опкружување.

2013-01-18 19:05:22
Lisica.mk

Американскиот претседател Барак Обама два дена пред официјалното започнување на неговиот втор мандат има поддршка од 51 отсто, но анкетираните остануваат во мнозинство во однос на скептицизмот околу неговото управување со економијата.

2013-01-18 19:01:02
Lisica.mk

Здравствената состојба на поранешната премиерка Јулија Тимошенко е критична, изјави во петок нејзиниот адвокат Сергеј Власенко, пренесуваат локалните медиуми.

2013-01-18 18:53:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>
Македонија
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mkLisica.mk
Свет
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mkLisica.mk
ФОТО ВЕСТ
Забава
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk Интервју Билјана за Лисица: Горда сум што го развиорив македонското и велешкото знаме во Кина
Шкортова: Наскоро патувам за Турција, како член на жири комисијата на изборот за Мис модел на Турција за Мис модел на светот.
Lisica.mk Од наш агол Македонско лице на хрватските модни писти
Јашар Јашари, познат како Јаши, е баран модел на хрватските модни писти.
Колумна Колумна
Лавиринт на ТРАНЗИЦИЈАТА Први, втори, трети сите итаат некаде... Кој по погрешниот кој по вистинскиот пат.
Новата 2013 година ќе биде?

подобра од 2012

полоша од 2012

незнам

иста како и 2012

slika
Lisica.mk
Контакт | Импресум | Маркетинг
Copyright © 2008 Lisica.mk [0.04][31]