Lisica.mk

Времето во среда ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне ќе дува умерен повремено засилен ветер претежно од западен правец.

2013-01-23 07:51:55
Lisica.mk

Нема договор по денешната средба на лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ, Никола Груевски и Бранко Црвенковски.

2013-01-22 15:20:18
Lisica.mk

Комисијата за верификација на фактите ги објави досиејата и документите на уште двајца лустрирани функционери, писателот Васил Тоциновски кој бил помлад асистент истражувач на Институтот за фолклор и Трајко Батанџиовски, претседател на Управниот одбор во битолската болница.

2013-01-22 15:11:22
Lisica.mk

Политичките партии ќе формираат истражувачко-аналитички центри за коишто годишно од буџетот ќе се одвојуваат 280 илјади евра.

2013-01-22 15:07:33
Lisica.mk

Непознат разбојник во понеделникот околу 7.25 часот ограбил експозитура на Македонски пошти во скопското село Катланово, соопшти МВР.

2013-01-22 11:10:29
Lisica.mk

Закажаната лидерска средба меѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и премиер, Никола Груевски и лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски нема да даде некој грандиозен резултат, но добро е што македонските политичари решија да седнат на маса, да проговорат за проблемите во земјава, сметаат аналитичарте.

2013-01-22 10:41:36
Lisica.mk

Лидерска средба, на која премиерот и претседател на ВМРО-ДПМНЕ и лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски ќе се обидат да најдат излез од политичката криза, ќе се одржи во вторник во Клубот на пратениците.

2013-01-22 09:21:37
Lisica.mk

Министерот за надворешни работи, Никола Попоски, во вторник и среда ќе престојува во посета на европските институции во Брисел, информираат од Министерството за надворешни работи.

2013-01-22 09:17:14
Lisica.mk

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци низ државата се одвива непречено во зимски услови, по местимично влажни коловози.

2013-01-22 09:12:38
Lisica.mk

Времето во Македонија во вторник ќе биде променливо oблачно, попладне со локални врнежи од дожд.

2013-01-22 09:09:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>
Македонија
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mkLisica.mk
Свет
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mkLisica.mk
ФОТО ВЕСТ
Забава
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk Интервју Билјана за Лисица: Горда сум што го развиорив македонското и велешкото знаме во Кина
Шкортова: Наскоро патувам за Турција, како член на жири комисијата на изборот за Мис модел на Турција за Мис модел на светот.
Lisica.mk Од наш агол Македонско лице на хрватските модни писти
Јашар Јашари, познат како Јаши, е баран модел на хрватските модни писти.
Колумна Колумна
Лавиринт на ТРАНЗИЦИЈАТА Први, втори, трети сите итаат некаде... Кој по погрешниот кој по вистинскиот пат.
Новата 2013 година ќе биде?

подобра од 2012

полоша од 2012

незнам

иста како и 2012

slika
Lisica.mk
Контакт | Импресум | Маркетинг
Copyright © 2008 Lisica.mk [0.05][19]