Lisica.mk

Перформансот што започна како шега, многу брзо стана глобален феномен.

2013-01-14 14:35:49
Lisica.mk

Наместо досегашните стотици модели возачки дозволи во Европската унија, од следната сабота 19-ти јануари ќе започне издавањето со единствените нови пластични дозволи во формат на кредитните картички.

2013-01-13 19:32:07
Lisica.mk

Шеесет иседум годишна Белгијка од местото Соар-сур-Самбре со автомобил тргнала на 70 километри оддалечената железничката во Брисел за да пречека пријател, но поради расипаниот GPS и нејзиното неверојатно невнимание завршила во 1.450 км оддалечениот Загреб.

2013-01-13 19:21:58
Lisica.mk

Неидентификувани засега вандали провалиле во на фармата на Пер Ноел, францускиот Дедо Мраз, и скршеле дрвја, украле пари и слатки, јавуваат француските медиуми.

2012-12-25 10:46:04
Lisica.mk

Државна лотарија ја промовираше новата инстант лотарија „Детелинка“

2012-12-24 14:42:08
Lisica.mk

Славниот телевизиски кулинар Џејми Оливер трета година по ред е на Божикната листа на најпродавани книги во Британија.

2012-12-21 08:29:36
Lisica.mk

Во петте јужноамерикански држави коишто сé уште се под влијание на древната култура на Маите и во кои живеат нивните потомци, Мексико, Гватемала, Белизе, Салвадор и Хондурас, крајот на календарот е причина за славење и радост

2012-12-20 17:18:31
Lisica.mk

Осигурителната компанија ќе мора да и исплати обештетување за претпен страв, депресија, физички и психолошки повреди.

2012-12-18 09:07:15
Lisica.mk

Астероидот 2012 XE54 со размер од околу 40 метри, откриен во неделата во рамките на американскиот проект Каталина, во вторник ќе прелета до Земјата на растојание од 224.900 километри, околу половина од растојанието до Месечината, објави интернет ресурсот на NASA.

2012-12-10 15:55:59
Lisica.mk

Двојката Сара и Емили Кофер го кажаа „судбоносното да", на првиот ден од легалното склучување истополови бракови во американската сојузна држава Вашингтон.

2012-12-10 09:59:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>
Македонија
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mkLisica.mk
Свет
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mkLisica.mk
ФОТО ВЕСТ
Забава
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk Интервју Билјана за Лисица: Горда сум што го развиорив македонското и велешкото знаме во Кина
Шкортова: Наскоро патувам за Турција, како член на жири комисијата на изборот за Мис модел на Турција за Мис модел на светот.
Lisica.mk Од наш агол Македонско лице на хрватските модни писти
Јашар Јашари, познат како Јаши, е баран модел на хрватските модни писти.
Колумна Колумна
Лавиринт на ТРАНЗИЦИЈАТА Први, втори, трети сите итаат некаде... Кој по погрешниот кој по вистинскиот пат.
Новата 2013 година ќе биде?

подобра од 2012

полоша од 2012

незнам

иста како и 2012

slika
Lisica.mk
Контакт | Импресум | Маркетинг
Copyright © 2008 Lisica.mk [0.02][5]