Lisica.mk

Американската актерка Хилари Свонк во Париз е ограбена од тројца крадци коишто го скршиле прозорецот на такси возилото во кое се наоѓала и и ја одзеле чантата, јавува во саботата Sky News.

2013-01-19 16:49:39
Lisica.mk

Режисерите Стивен Спилберг, Кетрин Бигелоу, Бен Афлек и Анг Ли пред скората номинација за Оскарите се номинирани за наградата на здружението на режисерите Directors Guild of America (DGA).

2013-01-10 10:24:51
Lisica.mk

Годинешната награда „Св.Климент Охридски“, ја добија Ѓорѓи Павлески, Бранко Ѓорчев, Ѓорѓи Гоцев и Антонио Георгиев, одлучи Одборот за доделување на државната награда.

2012-11-29 10:09:59
Lisica.mk

Дваесет итретото продолжение од серијалот за тајниот агент Џејмс Бонд - „Skyfall", чиешто прикажување започна на 26-ти октомври, во првиот викенд заработил 77,7 милиони долари, објави порталот за специјализиран за кино продукцијата Deadline.com.

2012-10-30 07:51:48
Lisica.mk

Џејмс Бонд се врати, и тоа подобар од кога и да е, покажаа во петокот првите критики по лондонската премиера на најновиот филм за тајниот британски агент 007.

2012-10-13 14:02:30
Lisica.mk

Американскиот таблоид „National Enquirer“ пишува дека славната актерка, Анџелина Џоли, веќе неколку години се бори со болеста која ја добила во раната младост, како последица на конзумирање на наркотици.

2012-09-25 11:06:59
Lisica.mk

Продуцентите на турската сапуница „Сулејман Величествениот“ преговараат со американскиот актер Бред Пит околу гостувањето во една од епизодите во оваа популарна серија, јавуваат турските медиуми.

2012-07-24 09:16:22
Lisica.mk

Новото продолжение од серијалот за фантастичниот стрип херој Спајдермен, е најгледан филм изминатата седмица во кината во Северна Америка и заработил 65 милиони долари, објави Sony Pictures.

2012-07-09 09:13:27
Lisica.mk

Скаут Вилис, 20 годишната ќерка на холивудските актери Деми Мур и Брус Вилис, уапсена е во Њујорк и задржана во притвор во текот на ноќта затоа што испила пиво на јавно место и дала на полицијата фалсификувана лична карта.

2012-06-07 09:05:26
Lisica.mk

Иако филмот „ЛОЛ" во кој настапува популарната холивудска актерка Деми Мур беше најавуван како голем хит, тој на првата проекција заработил само 400 долари.

2012-05-11 09:22:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>
Македонија
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mkLisica.mk
Свет
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mkLisica.mk
ФОТО ВЕСТ
Забава
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk
Lisica.mk Интервју Билјана за Лисица: Горда сум што го развиорив македонското и велешкото знаме во Кина
Шкортова: Наскоро патувам за Турција, како член на жири комисијата на изборот за Мис модел на Турција за Мис модел на светот.
Lisica.mk Од наш агол Македонско лице на хрватските модни писти
Јашар Јашари, познат како Јаши, е баран модел на хрватските модни писти.
Колумна Колумна
Лавиринт на ТРАНЗИЦИЈАТА Први, втори, трети сите итаат некаде... Кој по погрешниот кој по вистинскиот пат.
Новата 2013 година ќе биде?

подобра од 2012

полоша од 2012

незнам

иста како и 2012

slika
Lisica.mk
Контакт | Импресум | Маркетинг
Copyright © 2008 Lisica.mk [0.02][4]